Tango Kursları Kayıt

Tango Kursları Kayıt
by

Tango Kursu Kayıt

Tango dansı aşkın dansı olarak bilinir. Tango öğrenmek bu dansı yaşamak isteyenler genelde tango kursu arayışına girer. En iyi tango kursları ve tango kurs fiyatlarıgöz önünde bulundurulur.

Dansın En Romantik Adımları!

En romantik danslardan biri olarak tanımlanan Tango, Uruguay, Arjantin ve Buenos Aires’te geleneksel olarak sergilenirken farklı stilleri ve türleri dünyayı sarmıştır. En bilinen hali ile Arjantin Tango aklımızdadır. Stilleri arasında:

Oriental,
Milonguero,
Nuevo,
Canyengue,
Salon,
Orillero gibi biçimler yer almaktadır.
Ayrıca günümüzde Amerikan ve uluslararası stilleri, Fin, Çin gibi çeşitli türler gelişmiştir. Bandoneon adlı özel çalgısıyla da bilinen tangonun doğaçlamaya fırsat veren yapısı her dansçının kendine has üslup geliştirmesini sağlamıştır.

Tango Nasıl Yapılır?

Tango yukarıda bahsettiğimiz gibi doğaçlamaya izin veren bir dans. Temel adımlarını öğrendikten sonra tango yapmamanız için herhangi bir sebep olamaz. Kendine has ritmi, duruş şekilleri, figürleri ve kadın ile erkek arasındaki iletişimi bu dansı ayrıcalıklı kılar.

Siz de temel eğitiminizi aldıktan sonra müziğe ve koreografinize göre kendinizi geliştirebilir, pistleri dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Temel olarak tango çeşitlerine bakarsak:

Salon Tarzı: Burada erkek ve kadın birbirini daha rahat bir şekilde tutar. Hareketlerde kısıtlamalar yoktur. Doğaçlama fazladır.

Milonguero Tarzı: Partnerler birbirine yakındır. Ayak hareketleri ağırdır ve basit figürler sergilenmektedir.

Show Tarzı: Buenos Aires’de Fantezi denilen bu teknik ile hızlı ve çevik figürler sergilenir. Daha önce prova edilmiş olması gerekir.

Taksim tango kursu tango dansını öğrenmek isteyenlere önerebileceğimiz kurslardan birisidir.

www.tangokursu.net adresinden kayıt yaptırabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir